Lider pokonany!!!

 

Mało kto spodziewał się takiego obrotu sprawy. Do Torunia zawitały liderki tabeli – Solna Wieliczka, a ich celem na to spotkania był tylko i wyłącznie komplet punktów. Jak się jednak okazało plasująca się w dolnej części tabeli I ligi toruńska drużyna nie pozwoliła rywalkom wywieźć z własnej hali choćby punktu, a wygrywając mecz 3:1 sprawiła sporą niespodziankę.

Obie drużyny od początku meczu w Toruniu dobre akcje przeplatały błędami i po błędzie w ataku ze środka ekipy gości to siatkarki Budowlanych prowadziły. Kolejne trzy akcje padły łupem dobrze kontratakującej Solnej i to przyjezdne miały trzy punkty przewagi (6:3). Autowe zbicie drużyny gości i kontra torunianek szybko jednak wyrównały po 8, a kolejny udany atak miejscowych dał im minimalną nadwyżkę. Solna nie odpuszczała, a zespół Budowlanych nie wystrzegał się błędów, co po kolejnych wymianach dało dwupunktową nadwyżkę ekipie z Wieliczki, ale i ją toruńskie zawodniczki odrobiły, a dwie punktujące zagrywki dały im prowadzenie 13:12. Ten element był niezwykle istotny od tego momentu i kluczowy dla tego seta. Po kolejnych udanych serwisach torunianki prowadziły 20:16, a rywalki dołożyły im też punkt popsutym atakiem (21:16). Siatkarki Budowlanych nie oddały już tej partii, a zakończył ją błąd w ataku Solnej.

Liderki tabeli kolejną odsłonę starały się rozpocząć dobrze w polu zagrywki, ale brakowało im trochę kończącego ataku. Błędy oraz wcześniejsza kontra Budowlanych dała ekipie gospodarzy dwupunktowe prowadzenie (5:3), które jednak szybko zniwelował blok zespołu z Wieliczki. Blokiem grały też miejscowe odskakując ponownie na dwa punkty (7:5). W kolejnych minutach torunianki jednak oddawały rywalkom punkt za punktem, a wszystko przez błędy. Solna tym samym odskoczyła na 12:9, a po kolejnych wymianach i kontrze dołożyła tez kontrę i jej przewaga była już znaczna (17:13).  Siatkarki Budowlanych nie złożyły broni i odrabiały straty. W ważnym momencie niedokładność w poczynaniach Solnej doprowadziła do remisu 22:22. Mimo to drużyna gości dograła seta do końca i dwoma udanymi atakami zakończyła rywalizację na tym etapie meczu.

Głównie nieudane akcje ekipy z Wieliczki już na otwarcie seta dały Budowlanym prowadzenie 3:0. Przyjezdne od razu wzięły się za odrabianie strat, a wyrównanie przyszło po nieudanej akcji Budowlanych (4:4). Miejscowe szybko jednak przejęły inicjatywę i po ich kontrze na 9:6 o czas poprosił trener ekipy gości. Torunianki grały jednak przytomnie na siatce i dobrze w polu zagrywki, budując przewagę coraz bardziej (11:6). W połowie seta gra się wyrównała i choć Solna zagrała raz blokiem, to przede wszystkim drużyny wymieniały się atakami. Po pewnym czasie udane kontry miejscowych zwiększyła różnicę do stanu 18:11. W decydującej fazie partii dołożyły do tego kolejne punkty (22:13), już do samego końca kontrolując boiskowe wydarzenia. Piłkę setową torunianki wywalczyły po skutecznym bloku, a odsłonę zakończyła nieudana akcja Solnej.

Pierwsze minuty czwartego seta to wymiana punkt za punkt obu ekip, a po udanej kontrze Solna prowadziła 6:5. Miejscowe od razu odpowiedziały dwoma udanymi akcjami, odzyskując prowadzenie (7:6), od razu też je podwyższając. Gdy niezwykle długą i wymagającą akcję udanym atakiem skończyły przyjezdne był remis 9:9, a kolejne trzy wymiany także padły ich łupem (12:9). Torunianki szybko się otrząsnęły i po chwili rozmowy z trenerem zaczęły odrabiać straty. Po autowym ataku Solnej i bloku torunianek był już remis 14:14. W drużynie z Wieliczki pojawiły się nerwy, a arbiter spotkania sięgnął po kartki. To z kolei było wodą na młyn dla miejscowych, które punktującą zagrywką i kontrami zaczęły budować prowadzenie (17:14). Po czasie dla Solnej dołączyły także skuteczne akcje w bloku oraz kolejny punkt zdobyty serwisem (20:14) i pewnie zmierzały do wygranej w meczu. Solna nie była w stanie zagrozić już wynikowi tej rywalizacji, tracąc tym samym po tym meczu pozycję liderek tabeli. Dla Budowlanych Toruń jest to piąta wygrana w tym sezonie.

Niespodzianka? Zaskoczenie? Sensacja? Wybierzcie sobie co chcecie, ale pokonujemy lidera z Wieliczki!!!

Budowlani Toruń – 7R Solna Wieliczka 3:1
(25:20, 23:25, 25:14, 25:19)

 

źródło: siatka.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.