Porażka z Jokerem

Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie w derbowym meczu okazały się lepsze od Budowlanych Toruń. Podopieczne Marcina Wojtowicza praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła przeważały nad rywalkami. Torunianki walkę podjęły jedynie w secie pierwszym.

Zgodnie z zapowiedzią przed meczem minutą ciszy wszyscy zebrani w hali widowiskowo-sportowej oddali hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Z uwagi na żałobę derby miały wyciszoną atmosferę. W inauguracyjnym secie na prowadzeniu częściej były torunianki (2:1, 4:2, 5:5, 8:5, 10:10, 13:10). Trener Marcin Wojtowiczmusiał wykorzystać swoje dwa czasy przy 10:13 i 13:17. Zwrot akcji nastąpił od stanu 19:22, a wpływ na to miały trzy dobre zmiany w drużynie Jokera. Na boisku pojawiły się Magdalena Ociepa, Dagmara Dąbrowska i wracająca po kontuzji Oliwia Sieradzka. Pierwsza świetnie zagrywała sprawiając serwisami wiele problemów. Z kolei Sieradzka i Dąbrowska czujne były na siatce zdobywając punkty blokiem lub atakiem. Jokerki zdobyły pięć „oczek” z rzędu i miały pierwszego setbola przy 24:22. Nie wykorzystały go, bo sędzia dopatrzył się czterech odbić po ich stronie siatki. Ostatni punkt podarowała im  Katarzyna Śmiałek, która zepsuła zagrywkę. To był pierwszy wygrany set świecianek po pięciu przegranych z rzędu.

Drugą odsłonę gospodynie zaczęły od 0:4, bo rywalki skutecznie stawiały blok. Wówczas nastąpił kluczowy moment tego spotkania. Przy dobrych serwisach Pauliny Brzoski siatkarki Jokera zdobyły 9 punktów z rzędu. Każda udana akcja jeszcze bardziej je nakręcała. Wrócił duch zespołu z grudnia. Co prawda, później nastąpił jeszcze jeden chwilowy przestój, gdy z 18:12 zrobiło się tylko 19:18. Jednak udane akcje Adrianny Kukulskiej i Weroniki Fojucik oraz skuteczny blok uspokoiły sytuację, a Jokerki wygrały seta do 19.

Ostatni set nie miał specjalnie historii. Jokerki zdemolowały przyjezdne, co wskazuje wynik. Wychodziło im niemal wszystko. Tymczasem torunianki nie przypominały drużyny z początku meczu. Popełniały wiele prostych błędów, zwłaszcza w przyjęciu. Zatem podopieczne Marcina Wojtowicza odczarowały własną halę po dwóch przegranych z Karpatami Krosno (1:3) i Szóstką Mielec (2:3) oraz zakończyły serię dwóch porażek z rzędu.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Budowlani Toruń 3:0
(25:23, 25:19, 25:11)