Po drugiej stronie siatki: Katarzyna Zaroślińska

Po zdecydowanie zbyt długim oczekiwaniu na nowy sezon Ligi Siatkówki Kobiet, nadszedł czas, by wystartować. Co prawda, pierwsze spotkanie będzie dla naszej drużyny bardzo ciężkie, ale wszyscy wierzymy w to, że mecz w Policach z mistrzem kraju, Chemikiem dostarczy kibicom wielu emocji.

W nowym sezonie będziecie mogli śledzić stałe cykle, które pojawiać się będą na naszej stronie internetowej. Pierwszy z nich „Po drugiej stronie siatki” właśnie czytacie. Będziemy w nim brać pod lupę, zawodniczkę drużyny przeciwnej, na którą trzeba zwrócić szcczególną uwagę.

Przy okazji pierwszej ligowej kolejki, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej Katarzynie Zaroślińskiej, atakującej mistrza Polski.

Katarzyna Zaroślińska urodziła się 3 lutego 1987 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Początkowo występowała na pozycji przyjmującej, aby później kontynuować swoją karierę jako atakująca. W barwach naszych rywalek występuje od zeszłego sezonu.

Co ciekawe, jej cała kariera skupiona jest w Polsce. Od 2006 roku występuje w rozgrywkach polskiej ligi. Swoją przygodę z ligą rozpoczęła w barwachh LTS Legionovia Legionowo. Następnie wybierała kluby z Bełchatowa, Mielca, Łodzi, Dąbrowy Górniczej i Sopotu, by w 2016 roku zostać atakującą Chemika Police.

Na swoim koncie ma 56 występów w narodowej Reprezentacji Polski. W 2014 roku, zdobyła brązowy medal w rozgrywkach Ligi Europejskiej, zaś rok później w Baku, wywalczyła srebrny medal na Igrzyskach Europejskich.

W zeszłym sezonie, Katarzyna Zaroślińska zdobyła 200 punktów dla Chemika, co dało jej 7. miejsce wśród najskuteczniejszych zawodniczek ORLEN Ligi. Była jednocześnie jedną z najlepszych zawodniczek Policzanek.

W otwierającym sezon meczu o Superpuchar Polski, Katarzyna Zaroślińska zdobyła 23 punkty.

Zawodniczka wsytępuje na boisku z numerem 18. Z pewnościa nasze dziewczyny będą musiały być bardzo uważne, by ataki Katarzyny Zaroślińskiej nie przechodziły na drugą stronę siatki.

Jakim wynikiem zakończy się spotkanie Chemika Police – Poli Budowlani Toruń? Zachęcamy do zostawiania opinii w komentarzach pod postem na facebooku z hasztagiem #CHEBUD

Spotkanie rozpocznie się 15 października o godzinie 17:00 w Policach.

Profil Katarzyny Zaroślińskiej:

Data urodzenia: 3 lutego 1987 r.

Miejsce urodzenia: Gorzów Wielkopolski

Obywatelstwo: polskie

Pozycja: atakująca

Wzrost: 187 cm.

Zasięg w ataku: 322 cm.

Zasięg w bloku: 300 cm.

Dotychczasowe kluby:

– LTS Legionovia Legionowo (2006 – 2007),

– Skra Bełchatów (2007 – 2008),

– KPSK Stal Mielec (2008 – 2009),

– Organika Budowlani Łódź (2009 – 2011),

– Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (2011 – 2014),

– PGE Atom Trefl Sopot (2014 – 2016).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.