Ewelina Ryznar: Czuję się tutaj jak w domu

Ewelina Ryznar podpisała nowy kontrakt z Budowlanymi Toruń. Dla środkowej będzie to już piąty sezon w Grodzie Kopernika. Jak sama przyznaje, pierwszy, historyczny sezon w ORLEN Lidze był bardzo wymagający.

– To było spore wyzwanie. Nowa drużyna, trenerzy, więcej treningów, wyższy poziom, ale przyznaję szczerze –  fajna przygoda. Miałyśmy swoje wzloty i upadki. Ostatecznie 8 miejsce na koniec sezonu to dla nas spory sukces – mówi Ewelina Ryznar.

31-letnia środkowa, obok Anny Lewandowskiej i Marty Wiśniewskiej, jest najdłużej występującą w Toruniu zawodniczką. Nie miała więc problemów z podjęciem decyzji o pozostaniu w klubie.

– Spędziłam w Toruniu cztery lata. Czuję sie tutaj jak w domu. Kiedy pojawiła sie propozycja pozostania na kolejny sezon, przyjęłam ja bez wahania.

W światku siatkarskim sporo mówi się o tym, że dobry trener to połowa sukcesu. Jak wobec tego, wg Eweliny wypada Nicola Vettori?

– To chyba najspokojniejszy trener, z jakim miałam okazje współpracować. Nie umknie mu żaden błąd, ale chętnie pochwali, jeśli zasłużysz – dodaje Ryznar.

Tak, jak wspominaliśmy wyżej, Ewelina jest najdłużej grającą zawodniczką w toruńskich barwach obok wychowanki zespołu, Anny Lewandowskiej i Marty Wiśniewskiej. Wobec tego, naturalnym wydaje się, że dziewczyny się przyjaźnią.

– Współpraca z tymi dziewczynami to była przyjemność. Oczywiście Anulka od kilku sezonów jest dla mnie najbliższą osobą tutaj, ale myślę, że jako drużyna świetnie dogadywałyśmy się na boisku i poza nim – zakończyła Ewelina Ryznar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.